Okna i wyłazy dachowe Velux

Velux logo

Historia VELUX rozpoczęła się w 1941 roku, kiedy Villum Kann Rasmussen po raz pierwszy dostrzegł możliwość zaadaptowania przestrzeni pod skośnym dachem na mieszkania niskim kosztem. Skonstruował pierwsze okno do poddaszy VELUX i wymyślił jego wyróżniającą się nazwę, która jest łatwa do powiedzenia i zapamiętania.Nazwa VELUX pochodzi od dwóch łacińskich słów: Ventilation (wentylacja) i Lux (światło).

VELUX posiada przedsiębiorstwa produkcyjne w 11 krajach, a spółki handlowe w prawie 40 krajach na całym świecie. Dalszy rozwój okien do poddaszy, świetlików, kołnierzy uszczelniających oraz produktów dekoracyjnych i przeciwsłonecznych spowodował, że dzięki temu nasza firma działa obecnie na każdym rynku na świecie, gdzie można znaleźć skośne dachy.

Celem firmy jest "Wskazywać drogę rozwoju lepszych warunków życia, dostarczając pod dach światło dzienne i świeże powietrze". Oferta produktowa obejmuje okna do poddaszy i kołnierze uszczelniajace VELUX, oraz wyroby uzupełniające, takie jak akcesoria dekoracyjne i przeciwsłoneczne: rolety, markizy, żaluzje, a także produkty do domu inteligentnego.

Dostępne modele okien dachowych

Velux okna dachowe obrotoweOkna obrotowe
Velux okna dachowe uchylno-obrotoweOkna uchylno–obrotowe
Velux wyłazy dachoweWyłazy dachowe
Strona główna Oferta Znajdź placówkę Kontakt