Okno FEP L3

Okno panoramiczne FEP L3 – to rodzaj okna dachowego o konstrukcji uchylno–obrotowej. Posiada podwójny system otwierania: uchylny o kąt 40 o a po zwolnieniu blokady aż o kąt 68o , obrotowy umożliwiający obrót skrzydła o 180o , służący np. do mycia zewnętrzej części okna. Duży kąt uchylenia skrzydła zapewnia swobodny dostęp oraz widok przez otwarte okno. Okno panoramiczne FEP L3 wyposażone jest w pakiet szybowy składający się z zewnętrzej szby hartowanej z powłoką łatwozmywalną oraz z wewnętrznej ze szkła laminowanego, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo użytkowania okna.

Okno dachowe fakro fep Okno dachowe fakro fep wymiary Okno dachowe fakro fep parametry

Charakterystyka

–system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe,
–klamki zamontowane z dolnej części skrzydła umożliwiają jego uchylenie,
–górne uchwyty służą do obracania skrzydła oraz do zmiany sposobu otwierania okna,
–montowane w dachu o kącie nachylenia od 15o do 55o wraz z kołnierzem uszczelniającym
–wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wewnętrznych identycznych jak do okien obrotowych.

Akcesoria dodatkowa – kołnierze

kołnierz do okien dachowychNiezbędnym elementem pozwalającym na prawidłowe zamontowanie okna w połaci dachowej jest kołnierz uszczelniający. Precyzyjnie zaprojektowane, systemowe elementy kołnierza pozwalają na trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Zadaniem kołnierza jest odprowadzanie wody deszczowej i śniegu poza okno oraz zabezpieczenie przed wiatrem. Kołnierze uszczelniające należy stosować do wszystkich okien dachowych FAKRO, zarówno obrotowych (FT, PT), o podwyższonej osi obrotu (FYP, FDY), uchylno – obrotowych ( FPP, PPP, FEP) jak i okien do zespoleń (FT_/D, B__).

Ze względu na różnorodność pokryć dachowych, kołnierze uszczelniające do okien dachowych FAKRO podzielone są na grupy w zależności od rodzaju pokrycia i zastosowania. Standardowe kołnierze pozwalają na montaż okna w najpopularniejszych rodzajach pokryć dachowych:
płaskich – kołnierze ES, profilowanych – kołnierze EZ i wysokoprofilowanych – kołnierz EH.

Więcej informacji o kołnierzach tutaj

Strona główna Oferta Znajdź placówkę Kontakt