Rynna PVC Kanion

Kanion logo

Wavin jest największym w Europie producentem systemów instalacyjnych z tworzyw sztucznych. Nazwa WAVIN powstała z połączenia pierwszych sylab dwóch wyrazów WAter (woda) i VINyl chloride (chlorek winylu). Siedzibą koncernu jest holenderskie miasteczko Zwolle, gdzie w 1955 roku powstał zakład produkcyjny wytwarzający pierwsze na świecie rury ciśnieniowe z PVC o dużej średnicy do przesyłania wody. W Polsce Wavin obecny jest od 1991 roku,kiedy to stał się udziałowcem spółki Metalplast z siedzibą w Buku pod Poznaniem.

System rynnowy Kanion powstał przy udziale dekarzy i instalatorów.Im właśnie zawdzięcza oryginalne wzornictwo, elegancję i estetykę. Tradycyjny i jednocześnie unikalny profil rynny to cecha charakterystycznasystemu, która radykalnie zmienia wygląd każdego budynku,uwydatniając jego walory architektoniczne. Kanion jest przeznaczony do wykorzystania w domach jednorodzinnych,blokach tarasowych, obiektach handlowych oraz altanach i garażach.

Rynna PVC Kanion jest systemem rynnowym przeznaczonym dla najbardziej wymagających użytkowników. Łączy w sobie elegancki wygląd z wysoką efektywnością odprowadzania wody. Efektywność hydrauliczna i funkcjonalna konstrukcja systemu umożliwiają doskonały przepływ wody nawet podczas bardzo ulewnych deszczy.Poszczególne elementy systemu łączone są ze sobą na wcisk, a jedynie denka zewnętrzne są klejone. Dlatego też sposób montażu systemu Kanion nie wymaga używania bardzo specjalistycznych narzędzi, ale aby instalacja była zamontowana prawidłowo i była szczelna, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Rynny Kanion nie wymagają absolutnie żadnej konserwacji, cechuje je wysoka trwałość, szczelność i sprawność w odprowadzaniu wody deszczowej z połaci dachowych.

Rynny Kanion są całkowicie odporne na zanieczyszczenia zawarte w wodzie deszczowej – jest to szczególnie ważne na terenach nadmorskich i w warunkach agresywnego środowiska przemysłowego.

Skrótowiec PCV, powszechnie używany w Polsce, jest niepoprawny logicznie i językowo. W nazewnictwie międzynarodowym używa się wyłącznie skrótu PVC – od poly(vinyl chloride), elementy cechuje niewielka masa, całkowita odporność na warunki atmosferyczne, trwałość koloru potwierdzona badaniami laboratoryjnymi i testami starzenia.

Dostępne wielkości rynien i rur spustowych

Kanion dostępne rozmiary

System kanion składa się z następujacych elemantów znajdujących się poniżej

Kanion rynna dachowa pvc Kanion rura spustowa pvc Kanion narożnik wewnętrzny pvc
   Rynna dachowa    Rura spustowa   Narożnik wewnętrzny
Kanion narożnik zewnętrzny pvc Lej spustowy kanion pvc Złączka rynnowa kanion pvc
   Narożnik zewnętrzny    Lej spustowy    Złączka rynnowa
Uchwyt rynnowy kanion pvc Denko prawe kanion pvc Denko lewe kanion pvc
   Uchwyt rynnowy    Denk prawe    Denko lewe
Złączka rury spustowej kanion pvc Kolano jednokielichowe kanion pvc Kolano dwukielichowe kanion pvc
  Złączka rury spustowej  Kolano jednokielichowe  Kolano dwukielichowe
Obejma rury spustowej kanion pvc Trojnik kanion pvc Czyszczak kanion pvc
  Obejma rury spustowej     Trójnik    Czyszczak
Koszyczek kanion pvc
  Koszyczek
Strona główna Oferta Znajdź placówkę Kontakt