Kołnierze uszczelniające do pokryć

profilowanych EZN–P EZV–P

kołnierz uszczelniający fakro do pokryć profilowanych

Kołnierz EZ pozwala na szczelne połączenie okna z profilowanymi pokryciami dachowymi takimi jak: dachówka, blacha profilowana. Jest to kołnierz uniwersalny, który może być stosowany nie tylko do pokryć falistych, ale do wszystkich rodzajów pokryć dachowych o wysokości profilu do 45 mm. Standardowo przystosowany jest do montażu pojedynczego okna w połaci dachu. Występuje również w wersji modułowej do zespalania okien w grupy:

– przy montażu na głębokości N i V zespolenia poziome, pionowe i blokowe,
– przy montażu na głębokości J zespolenie poziome.

Kołnierz ten dostępny jest w trzech typach pozwalających montować okno na trzech różnych głębokościach w konstrukcji dachu N(+3 cm), V (0), J (–3 cm). Standardowa głębokość montażu okna z zastosowaniem kołnierza EZ to V – wersja EZV–P.

Zakres montażu w dachach o spadku:
od 15o do 90o dla głębokości osadzenia N i V,
od 20o do 90o dla głebokości J.

Budowa kołnierza

kołnierz uszczelniający fakro do pokryć profilowanych budowa Kołnierz składa się z czterech podstawowych elementów (dolny element, dwa boczne i górny element). Dolny element kołnierza zakończony elastycznym fartuchem, posiada podklejoną od spodu masę plastyczną pozwalającą na przyklejenie kołnierza do pokrycia dachowego, przez co zapewniona jest szczelność połączenia. Kołnierz posiada fabrycznie naklejone kliny uszczelniające zapewniające ochronę przed nawiewaniem pyłu, liści i śniegu. Wyposażony jest ponadto w rynienkę odwadniająca mającą na celu odprowadzenie skroplin pary wodnej z folii wstępnego krycia poza okno.

Elementy kołnierza:
1 – dolny element kołnierza z elastycznym fartuchem o długości 165 mm
2 – elementy boczne
3 – górny element kołnierza
4 – paski z blachy do mocowania kołnierza
5 – rynienka odprowadzająca wodę
6 – kliny uszczelniające

Strona główna Oferta Znajdź placówkę Kontakt