Kołnierze uszczelniające

kołnierz uszczelniający fakro

Funkcja kołnierzy uszczelniających

Niezbędnym elementem pozwalającym na prawidłowe zamontowanie okna w połaci dachowej jest kołnierz uszczelniający. Precyzyjnie zaprojektowane, systemowe elementy kołnierza pozwalają na trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Zadaniem kołnierza jest odprowadzanie wody deszczowej i śniegu poza okno oraz zabezpieczenie przed wiatrem. Kołnierze uszczelniające należy stosować do wszystkich okien dachowych FAKRO, zarówno obrotowych (FT, PT), o podwyższonej osi obrotu (FYP, FDY), uchylno – obrotowych ( FPP, PPP, FEP). Powyższe typy okien FAKRO mogą być ze sobą łączone w różnych kombinacjach. Dzięki jednolitej stylistyce oblachowania zewnętrznego okna o różnej konstrukcji mogą być łączone w grupy.

W ofercie FAKRO znajduje się wiele typów kołnierzy uszczelniających, które wykonane są z blachy aluminiowej, zabezpieczonej modyfikowanym poliestrem o wysokiej trwałości i odporności na działanie czynników atmosferycznych. Podstawowym kolorem jest kolor popielato – brązowy
RAL 7022, dzięki któremu okno doskonale komponuje się z typowymi kolorami pokryć dachowych.

Rodzaje kołnierzy uszczelniających

Ze względu na różnorodność pokryć dachowych, kołnierze uszczelniające do okien dachowych FAKRO podzielone są na grupy w zależności od rodzaju pokrycia i zastosowania. Standardowe kołnierze pozwalają na montaż okna w najpopularniejszych rodzajach pokryć dachowych:

płaskich – kołnierze ES,
profilowanych – kołnierze EZ,
wysokoprofilowanych – kołnierz EH.

Okna dachowe możemy montować w połaci dachowej na trzech różnych głębokościach:
N (+3 cm), V (0) oraz J (– 3 cm). W związku z tym kołnierze standardowe dzielimy jeszcze na typy. Ostatnia litera w oznaczeniu tych kołnierzy oznacza głębokość montażu okna. Symbol kołnierzy uszczelniających został rozszerzony o czwartą literę, która oznacza rodzaj materiału z jakiego wykonany został fartuch: P– fartuch ołowiany, A– fartuch aluminiowo– tworzywowy.

kołnierz uszczelniający fakro wysokośći montarzu

Przykładowo, kołnierz o symbolu EZV–P oznacza:

E – kołnierz uszczelniający,
Z – rodzaj pokrycia,
V – głębokość montażu,
P – ołowiany fartuch.

Strona główna Oferta Znajdź placówkę Kontakt