Dachówka betonowa Tegalit protegon

Nowoczesny design – wyraźnie poprowadzone linie i geometryczny wzór. Tegalit doskonale sprawdzi się na dachu nowobudowanego budynku, nadając mu efektowny, nowoczesny wygląd. Jednak jej elegancki i prosty kształt pozwala również użyć ją na obiektach remontowanych. Oryginalny i nieszablonowy kształt wielokrotnie nagradzanej dachówki uzupełniają cztery ciekawe barwy. Tegalit spełni oczekiwania osób twórczych, pragnących podkreślić swoją odrębność i oryginalność. Wspaniale ujmuje swoją stylistyką, geometrią i nieszablonowością nowoczesny design pokryć dachowych.

Dachówka betonowa braas tegalit
Dachówka betonowa braas tegalit brązowa Dachówka betonowa braas tegalit ceglasta Dachówka betonowa braas tegalit ciemnoszara Dachówka betonowa braas tegalit grafitowa

Szczegóły techniczne dachówki betonowj Tegalit protegon

wymiary330x420 mm
długość krycia(łatowanie)LAok. 312–340 mm
średnia szerokość kryciaok. 300 mm
średnia ilość sztuk/m29,8–10,7
waga 1 sztukiok 5,3 kg
najmniejsze zalecane nachylenie dachu25o
najniższe dopuszczalne nachylenie dachu15o

Najważniejsze cechy dachówki betonowej Tegalit protegon to:

–Wyraźnie poprowadzone linie.
–Wyraźny, geometryczny obraz pokrycia.
–Podkreśla design nowoczesnej architektury.
–Wiele możliwości kształtowania projektu w 4 kolorach.
–Duży wybór dachówek kształtowych oraz elementów systemu dachowego optymalnie dostosowanych pod kątem funkcjonalności, formy, barwy i materiału.
–Kompletny dach z "jednej ręki".

dachówka betonowa braas tegalit rysunek techniczny

Dostępne powłoki

Powłoka PROTEGON

powłoka protegon

Technologia Protegon to nowatorskie rozwiązanie opracowane i oferowane jedynie przez markę Braas. Nowością jest zastosowanie do produkcji dachówek pigmentów odbijających promieniowanie podczerwone emitowane przez słońce.

Dzięki nowoczesnym pigmentom dachówki produkowane w technologii Protegon odbijają do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe dachówki betonowe i ceramiczne. Dzięki temu temperatura na spodniej stronie dachówek jest nawet o 10oC niższa. Wpływa to w znaczący sposób na zmniejszenie nagrzewania się całego dachu.

Dlaczego Braas opracował technologię chroniącą dach właśnie przed promieniowaniem podczerwonym?

braas powłoka protegonSłońce emituje promieniowanie we wszystkich zakresach fal elektromagnetycznych. Światło widzialne stanowi jednak tylko ok. 38% energii dochodzącej do Ziemi. Fale o długości większej niż 700 nanometrów, czyli podczerwień i bliska podczerwień, stanowią aż 53%. Oznacza to, że większość energii, która ogrzewa nasze dachy nie jest widoczna (nie wchodzi w zakres widzialnej dla ludzkiego oka fali świetlnej).Ze względu na różne konfiguracje ekranów komputerowych nie możemy zagwarantować dokładnego odwzorowania kolorów. Aby upewnić się co do swojego wyboru, prosimy udać się do jednej z naszych placówek, aby porównać kod koloru z próbką o odpowiadającej mu barwie.

Strona główna Oferta Znajdź placówkę Kontakt