Okno FTP–V U3 / FTP–V U5

Okna FTP–V U3 i FTP–V U5 to bogato wyposażone okna obrotowe. Drewno lakierowane jest dwukrotnie, posiada potrójny system uszczelnienia, oraz automatyczny nawiewnik V40P. Nowy nawiewnik V40P zapewnia optymalną ilość powietrza w pomieszczeniu przy szczelnie zamknietym oknie. W łatwy sposób można do niego dodatkowo zamontować nawiewnik higrosterowany. Ze względu na umieszczenie nawiewnika w górnej części ościeżnicy, okna FAKRO posiadają do 6 % większą powierzchnię przeszklenia, w porównaniu z innymi oknami dachowymi o podobnych rozmiarach co pozwala na lepsze doświetlenie wnętrza.Zawias umieszczony w połowie wysokości okna, umożliwia obrót skrzydła i pozostawienie go w pozycji otwartej. Skrzydło można również obracać wokół osi o 180o i zablokować je zasuwką ryglującą, co pozwala na wygodne i bezpieczne mycie zewnętrznej szyby okna. Okna obrotowe obsługiwane są za pomocą klamki z dwustopniowym mikrouchyleniem, umieszczonej w dolnej części skrzydła. Okno FTP-V U5 posiada szybę superenergooszczędną i polecane jest do budynków, w których szczególny nacisk położony jest na oszczędność energii cieplnej.

Okno dachowe fakro ftp-v Okno dachowe fakro ftp-v wymiary
okno FTP–V U5 nie występuje w rozmiarze 78x160 Okno dachowe fakro ftp-v parametry

Charakterystyka

–wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo i dwukrotnie malowanego lakierem akrylowym
–odwyższona odporność na włamanie – system topSafe
–uszczelka przyszybowa zapewnia dodatkową szczelność w ekstremalnych warunkach pogodowych oraz redukuje mikrodrgania oblachowania podczas obfitego deszczu
–klamka Elegant umieszczona w dolnej części skrzydła umożliwia łatwą obsługę okna oraz dwustopniowe mikrouchylenie
–montowane w dachu o kącie nachylenia od 15o do 90o wraz z kołnierzem uszczelniającym
–wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego
–gwarancja: 10 lat na okna, 20 lat na pakiet szybowy, 20 lat na okucia, bezterminowa na gradobicie

Akcesoria dodatkowa – kołnierze

kołnierz do okien dachowychNiezbędnym elementem pozwalającym na prawidłowe zamontowanie okna w połaci dachowej jest kołnierz uszczelniający. Precyzyjnie zaprojektowane, systemowe elementy kołnierza pozwalają na trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Zadaniem kołnierza jest odprowadzanie wody deszczowej i śniegu poza okno oraz zabezpieczenie przed wiatrem. Kołnierze uszczelniające należy stosować do wszystkich okien dachowych FAKRO, zarówno obrotowych (FT, PT), o podwyższonej osi obrotu (FYP, FDY), uchylno – obrotowych ( FPP, PPP, FEP) jak i okien do zespoleń (FT_/D, B__).

Ze względu na różnorodność pokryć dachowych, kołnierze uszczelniające do okien dachowych FAKRO podzielone są na grupy w zależności od rodzaju pokrycia i zastosowania. Standardowe kołnierze pozwalają na montaż okna w najpopularniejszych rodzajach pokryć dachowych:
płaskich – kołnierze ES, profilowanych – kołnierze EZ i wysokoprofilowanych – kołnierz EH.

Więcej informacji o kołnierzach tutaj

Strona główna Oferta Znajdź placówkę Kontakt